Korkuluklar bir evin olmazsa olmaz güvenlik ekipmanları arasında yer alır. Korkuluklar sayesinde can güvenliği sağlanarak insanların hayatları güvence altına alınır. Teknolojinin ve mimari ekipmanların gelişmesiyle, korkuluk modelleri de çeşitlenmekte ve hem güvenli hem de dekoratif seçenekler oldukça çoğalmaktadır.

Balkon Korkuluk Modelleri

Korkuluk modelleri arasında balkonlarda küpeşte olarak kullanılan modellere, balkon korkulukları denilmektedir. Balkon demiri ve balkon küpeştesi olarak ta anılan bu korkuluk modelleri, sistemde kullanılan ürünlere göre isimler almaktadır. Örneğin paslanmaz çelik kullanılarak üretilen modellere, paslanmaz balkon korkuluğu, alüminyum malzeme kullanılarak üretilenlere ise, alüminyum balkon korkuluğu denmektedir. Balkon korkuluk modelleri arasında;

  • Alüminyum balkon korkuluğu
  • Paslanmaz Balkon Korkuluğu
  • Cam Balkon Korkuluğu
  • Camlı Paslanmaz Balkon Korkuluğu
  • Ferforje Balkon Korkuluğu
  • Demir Balkon Korkuluğu
  • Pleksi Balkon Korkuluğu

bulunmaktadır. Bu balkon korkulukları da kendi aralarında bir çok modele ayrılmaktadır. Örneğin emniyet sistemine göre isimlendirilenler, yatay emniyetli ve dikey emniyetli balkon korkulukları olarak bilinmektedir. Yatay emniyetli balkon korkulukları; emniyet şeritlerinin zemine yatay, dikey emniyetli balkon korkulukları ise, emniyet şeritlerinin zemine dikey olarak kullanılmasıyla oluşturulur. Günümüzde en güvenli olarak tercih edilen emniyet sistemi ise, tırmanması zor olan dikey emniyetli balkon korkuluk modelleridir.

Fiyatlar

Model fiyatları, sistemde kullanılacak malzemeye, sistemin yüksekliğine ve montaj zeminine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Siz değerli müşterilerine kolay ödeme koşulları sunan firmamızdan fiyat almak için iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz keşif ekibimiz sizi en kısa zamanda ziyaret edecek ve talep ettiğiniz korkulukların özellikleri ve fiyatları hakkında bilgilendirecektir.

Müşterilerimiz genellikle haklı olarak telefon ile fiyat almak istemektedirler. Fakat montaj yapılacak bölgenin, fiyatlar üzerinde pozitif veya negatif etkisi bulunduğundan ayrıca kullanılacak malzemelerin ve modelin seçiminin çok önemli olduğundan telefon ile birim fiyat vermek çok sağlıklı bir çözüm olmamaktadır. Bu yüzden ücretsiz keşif servisimizden hizmet almanız tamamen sağlıklı bilgi sahibi olmanıza büyük katkı sağlayacaktır.

Balkon Korkuluğu Fiyatları

  1. Proje üzerinden fiyatlandırma: E-posta ile tarafımıza ileteceğiniz projeniz mimarlarımız tarafından incelenir ve gerekli görülürse ekibimiz tarafından ücretsiz bir keşif hizmeti alırsınız. Yapılan tüm çalışmaların sonunda tarafınıza tüm şartların ve koşulların olduğu, kullanılacak sistemde hangi malzemelerin kullanılacağının yazılı olduğu bir fiyat teklif formu hazırlar ve size iletiriz.
  2. Keşif üzerinden fiyatlandırma: Telefon veya e-posta ile bize ulaştıktan sonra ücretsiz keşif hizmeti sunan personelimiz sizden ziyaret için bir zaman talep eder ve talep ettiği zamanda adresinizde sizi ziyaret eder. Burada size, talebinize ve yapınıza en uygun korkuluk modellerini detaylı bir şekilde anlatır ve seçim yapmanızda size yardımcı olur. Tüm talepler netleştikten sonra firmamız size detaylı bir  fiyat teklif formu hazırlar ve sizden montaj için onay bekler.

Termin Süresi

Yüksek üretim kapasitesine sahip olan bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizin zamanının ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden termin sürelerini makul seviyelerin altında tutmaya ve anlaşılan projeyi sözleşme tarihinden önce teslim etmeye özen gösteriyoruz.

İletişim

Hayalinize uygun bir dekorasyona sahip olmak ve bu dekorasyonu yıllar boyu yıpranmadan kullanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir. Deneyimli personellerimiz aklınıza takılan tüm soruları yanıtlayacak ve karar vermenizde size yardımcı olacaklardır. Tüm hizmetlerimizden faydalanmak için iletişim sayfamızı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara

Sıkça Sorulan Sorular

Balkon korkuluğu için hangi sistemi tercih etmeliyim?

Eğer yüksek güvenlikli bir balkon korkuluğu istiyorsanız, mutlaka camlı veya dikey emniyetli korkuluk modellerini tercih etmelisiniz.

Hangi ürün uzun ömürlüdür?

Sistemin ömrü hem üretim kalitesine hem malzemeye hem de kullanıma bağlı olmakla birlikte, en uzun ömürlü sistem korozyona karşı yüksek dayanıklılığı ile bilinen paslanmaz çelik korkuluklardır. Bu korkuluk sisteminde montaj bağlantı yerleri kaynaklı ve kullanılan malzeme paslanmaz çelik olduğundan sistem çok uzun ömürlüdür.

Hem fiyat hem de performans açısından hangi malzemeyi tercih etmeliyim?

Alüminyum korkuluklar fiyat ve performans ürünleridir. Alüminyum, paslanmaz bir malzeme olduğundan korozyona karşı dayanıklıdır. Montaj yerlerinde genellikle vida ve perçin kullanıldığından ileride gevşemeler yaşanabilmektedir. Çünkü alüminyum hava koşullarında genleşme yapmaktadır. Firma olarak alüminyum korkulukları teknolojik bağlantı malzemeleriyle monte ettiğimiz için bu sorunlarla çok az karşılaşırsınız.

Korkuluğum kaç günde monte edilir?

Ücretsiz keşif hizmetimizden faydalandığınız sorunuzun cevabı size net olarak verilir ve taahhüt ettiğimiz günde mutlaka teslimat yaparız.

Camlı Balkon Korkulukları Kırılır mı?

Özet olarak ürün camdan üretildiği için kırılma özelliği bulunmaktadır fakat arc paslanmaz olarak tüm balkon korkuluklarında kırılmaya karşı yüksek dayanıklılığa sahip temperli camlar (bknz: temperli cam nedir?) kullanmaktayız. Ayrıca tam güvenlik camları olarak bilinen lamine temperli camların kullanılmasıyla, camlar kırılsa bile yerinde kaldığından güvenlik sağlamaya devam edeceklerdir. Lamine temperli camlar: 2 temperli camlın laminasyon işlemiyle birleştirilerek tek cam haline getirilmesidir. Lamine temperli camlarda cam kırılsa bile arada bulunan yapıştırıcı sayesinde dağılmadan yerinde kalır.